Haber

Kızılay Eski Başkanı Kerem Kınık’a Yeni Unvan

Kahramanmaraş’ta yaşanan sarsıntılar sırasında Kızılay’ın para karşılığı çadır satması skandalına karışan ve seçim öncesi istifa eden Kerem Kınık’a ‘iyilik ve merhamet elçisi’ unvanı verildi.

Kızılay’ın deprem anında AHBAP Derneği’ne çadır satması büyük tepkiye neden oldu.

Kızılay lideri, aralarında AK Parti üyelerinin de bulunduğu Kerem Kınık’ı istifaya çağırdı ve Kınık, Mayıs seçimleri öncesi istifa etti.

Kızılay’ın yeni lideri Fatma Meriç Yılmaz oldu.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre Kızılay Yönetim Kurulu toplantısında, yıllardır Kızılay’ı holding yapmakla eleştirilen ve 12 Mayıs’ta istifaya zorlanan Kerem Kınık’a ilişkin teklif görüşüldü. Toplantıda, “Gönüllülük esasına göre çalışmak üzere Kerem Kınık’a ‘İyilik ve Merhamet Elçisi’ unvanı verilmesine ve yürüteceği ulusal ve uluslararası faaliyetler kapsamında yapacağı tüm masrafların kendisine ait olması kararlaştırıldı. ilgili bina bütçelerinden karşılanır”.

Kerem Kınık bu kararlarla ulusal ve uluslararası toplantılarda ‘İyilik ve Merhamet Elçisi’ olarak Kızılay’ı temsil edecek. Aslında iletişim ve tanıtım faaliyetleri Kızılay çalışanı tarafından yürütülecek ve Kızılay bütçesinden karşılanacaktır.

haber-ayas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu